POČINJE OBNOVA PRINCIPOVE KUĆE
29.03.2014. / ree-Akademediasrbija
Priprema terena za postavljanje drvene kuće na temelju srušenog doma u kojem je rođen Gavrilo Princip, u selu Obljaj kod Bosanskog Grahova, počeće za nekoliko dana.
Priprema terena za postavljanje drvene kuće na temelju srušenog doma u kojem je rođen Gavrilo Princip, u selu Obljaj kod Bosanskog Grahova, počeće za nekoliko dana, a sav posao biće završen do početka obeležavanja 100 godina od izbijanja Prvog svetskog rata.

Gavrilo Princip posle hapšenja i ostaci njegove rodne kuće
Načelnik opštine Bosansko Grahovo Uroš Makić kaže da je sve spremno za početak obnove:
- Mora da bude pripremljena podloga i obavljeni drugi poslovi, tako da bi za desetak dana trebalo da počne i sama obnova kuće. To je obaveza opštine i sve će sigurno na vreme biti završeno.
Za obnovu je prikupljeno oko 15.000 evra na donatorskoj večeri, nedavno održanoj u Novom Sadu koju je organizovalo Udruženje građana "Princip srpski" iz Novog Sada, koje je inicijator obnove Principove kuće.
/Srna /